İrlanda Dil Eğitimi – İrlanda Dil Okulu Vizesi

Kategoriler

Ücretsiz Whatsapp Danışmanlık Hizmeti

İrlanda’daki dil okulları, Avrupa’da İngilizcenizi uygun maliyetle kaliteli bir şekilde geliştirebileceğiniz en avantajlı seçenekleri sunar. İrlanda dil okullarının seçeneklerini, fiyatlarını, indirimlerini, çalışma izni olanaklarını, 25 haftalık dil eğitimi fiyatlarını ve avantajlarını, vize süreçlerini ve öğrenci yorumlarını araştırıyorsanız, sizlerle en güncel bilgileri paylaşıyoruz. İrlanda’da eğitim uzmanlarımızla görüşerek size en uygun İrlanda dil okulu seçeneğini belirleyebilir, %30’a varan indirimlerle yurtdışı dil okulu programlarına katılabilirsiniz. Üstelik 25 hafta ve üzeri uzun dönem dil kursuna katıldığınızda part-time çalışma izni alabilirsiniz. İrlanda’daki Türkün uzman danışmanları, İrlanda dil okulu çalışma izni sürecinde size yardımcı olmaktadır. Ayrıca Türkiye’de öğrenci statüsünde iseniz, İrlanda dil okulu vizesi olarak adlandırılan 3. seviye öğrenci vizesine hızlı ve kolay bir şekilde başvuru yapabilir, kısa sürede İrlanda dil okulu vizesine sahip olabilirsiniz.

İrlanda dil okulu sayesinde keşfedeceğiniz bu yeşil ülke, her seferinde insanı şaşırtan eşsiz manzaraları ve zengin kültürüyle unutulmaz bir yurtdışı dil eğitimi deneyimi yaşatacaktır. İrlanda’da bulunan Dublin dil okulu, Cork dil okulu, Galway dil okulu, Limerick dil okulu gibi farklı şehir seçenekleriyle İrlanda dil okullarına kayıt olmak için danışmanlarımızla hemen iletişime geçin.

Neden İrlanda Dil Okulu Tercih Etmelisiniz?

İngilizcenin ana dil olduğu Avrupa ülkelerinden olan İrlanda, yüksek kaliteli dil eğitimi programları sunar. İrlanda dil okulları Türk öğrencilere uygun maliyetli eğitim seçenekleri ve Euro cinsinden dil okulu fiyatları sunar. Üçüncü seviye öğrenci vizesiyle kolay ve hızlı vize alımı sağlanır. Özellikle öğrencilik durumu devam eden veya yeni mezun olanlar için vize alımı garantilenir (25 haftadan daha kısa süren dil programları için geçerlidir). İrlanda’da 25 hafta dil eğitimi alan öğrencilere çalışma izni verilir.

İrlanda dil okulları, İngilizce eğitimi almak isteyenler için büyük avantajlar sunar. Öğrencilere 25 hafta dil eğitimi kaydı yaptıranlar, haftalık 20 saat yarı zamanlı çalışma iznine sahip olurlar. Ayrıca Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında tam zamanlı olarak 40 saat çalışma izni verilir. İrlanda dil okullarının bu çalışma izni imkanı, öğrencilere pratik yapma ve yaşam masraflarını karşılama fırsatı sunar.

İrlanda dil okulları, İngilizce öğrenmek isteyenlere birçok avantaj sunar. Öncelikle, İrlanda’nın resmi dilinin İngilizce olması öğrencilerin dil becerilerini geliştirmesi için büyük bir fırsattır. Ayrıca, eğitim ve yaşam masraflarının Euro cinsinden olması, Türk öğrencilere özel indirimlerin sağlanması ve yüksek kaliteli dil okullarının bulunması, İrlanda dil okullarının en büyük avantajları arasındadır. İrlanda dil okulları, kaliteli eğitimi uygun maliyetlerle sunması, kolay ulaşılabilir olması ve Türkiye’ye yakın olması nedeniyle tercih edilmektedir.

İrlanda Dil Okulu Seçenekleri Nelerdir ?

İrlanda’da dil okulu seçenekleri oldukça fazladır. Başkent Dublin, Avrupa’nın en güzel şehirlerinden biri olduğu için Dublin dil okulları özellikle tercih edilmektedir. Ayrıca Galway ve Cork gibi şehirler de popüler tercihler arasındadır. Bu şehirlerde bulunan dil okulları, öğrencilere geniş bir eğitim yelpazesi sunmaktadır.

İrlanda dil okullarına kayıt yaptıran öğrencilere 25 hafta veya daha uzun süre dil eğitimi aldıklarında çalışma izni verilmektedir. Haftalık 20 saatlik çalışma izni, öğrencilere ek gelir elde etme ve deneyim kazanma imkanı sunar. Bu çalışma izni, öğrencilerin Mayıs, Haziran, Temmuz ve Ağustos aylarında ise 40 saate çıkar. Uzun dönem dil programları için vize sürecinin 3-6 hafta arasında olması dikkate alındığında, İrlanda dil okulu başvurularının en az 3 ay öncesinden yapılması önerilir.

İrlanda dil okulu ücretleri, seçilen okula ve kursa göre değişiklik gösterir. 25 haftalık dil kursu maliyetleri genellikle €2500’dan başlar.

Genel İngilizce kursu ücreti genellikle 15 saatlik bir süreyi kapsar ve okul tercihinize göre kurs maliyetleri değişir. İrlanda’da, çalışma iznini sağlayabilen belirli dil okullarına kayıt olarak Work and Study programına 25 hafta veya daha uzun bir süre boyunca katılabilirsiniz. ILEP (Interim List of Eligible Programmes) listesi, İrlanda hükümeti tarafından yetkilendirilen okulların yer aldığı bir listedir ve danışmanlarınızdan bu listeden bilgi alabilirsiniz.

İrlanda’da çalışma iznine sahip olabilmek için 25 haftalık bir dil okulu kaydı yapmanız gerekmektedir ve haftada 15 saatlik bir kursa katılmanız gerekmektedir. Sabah saatlerinde 09:00-13:00 veya öğleden sonra 13:45-17:00 saatleri arasında sunulan İngilizce kurslarına kayıt olarak çalışma iznine sahip olabilirsiniz.

İrlanda’ya giriş yaptıktan sonra, çalışma izniniz için Irish Residency Permit (IRP) adıyla bilinen belge için kayıt yaptırmanız gerekmektedir. İrlanda dil okulu aracılığıyla çalışma izni alabilir ve dil okuluna en fazla 2 yıl katılabilirsiniz. Çalışma izni en fazla 8 ay (35 hafta) sürebilir ve toplamda iki kez başvuruda bulunabilirsiniz.

İrlanda’da dil okuluna gitmek isteyen öğrenciler için en basit yöntem üçüncü seviye öğrenci vizesine başvurmaktır. Türkiye’de hâlâ öğrenciyseniz veya mezuniyetiniz üzerinden 1 yıl geçmediyse veya orta/üst düzey yönetici pozisyonunda bir şirkette çalışıyorsanız, üçüncü seviye öğrenci vizesine başvurabilirsiniz.

İrlanda Kısa Dönem Öğrenci Vizesi

İrlanda’da kısa dönem veya en fazla 24 hafta süreli dil okuluna gitmeyi planlayan öğrenciler için başvurulabilecek bir vize türü bulunmaktadır. 90 günden daha uzun süre kalmayı planlayan kişilerin uzun dönem dil kursu vizesine başvurması ve aynı zamanda Garda Ulusal Göç Bürosu’na kaydolması gerekmektedir. Katılacağınız İrlanda dil okulunu gösteren bir katılım belgesi ve online vize başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Ayrıca, geçerli en az 1 yıl süreli bir pasaporta sahip olmanız ve 2 adet biyometrik fotoğrafınızın bulunması gerekmektedir. Vize ücreti olarak tek girişli vize için 60 Euro veya çok girişli vize için 100 Euro ödemeniz gerekmektedir. Ayrıca, İrlanda dil okulu tarafından gönderilen dil kursu kabul belgesi ve konaklama belgesi de gerekmektedir. Eski pasaportlarınız ve Schengen vizelerinin kopyaları varsa bunları da sunmanız gerekmektedir.

Üniversite öğrencileri için Türkiye’deki üniversiteden öğrenci kayıt belgesi veya yeni mezun olanlar için mezuniyet belgesi istenmektedir. Yönetici seviyesinde çalışanlar için iş yerinden çalışma yazısı ve seviyelerini belirten bir yazı, yönetici seviyesinde çalışan kişiler için işveren desteği metni de gereklidir. İrlanda dil okulu ücretini ödediğinizi gösteren resmi bir belge ve gidiş-dönüş uçak bileti kopyası da sunmanız gereken belgeler arasındadır. Ayrıca, seyahat süresini kapsayan sağlık ve seyahat sigortası yaptırmanız gerekmektedir. Finansman yeterliliğinizi göstermek için banka hesap bilgilerinizi sunmanız gerekmektedir. Her hafta için 200 Euro göstermeniz gerektiği düşünülerek, dil kursunun süresine göre banka hesabınızda göstermeniz gereken minimum para miktarını hesaplayabilirsiniz.

Son olarak, COVID-19 güncellemeleri hakkında bilgi almak için İrlanda dil okullarının yüz yüze eğitime geçiş ve vize süreçleriyle ilgili güncellemeleri takip etmeniz önerilir.

İrlanda dil okulları programları hakkında daha fazla bilgi almak ve indirimli fiyatlardan yararlanmak için ücretsiz danışma hattını arayabilirsiniz. İrlanda’daki Türk güvencesiyle İrlanda dil okulu programına katılmayı düşünüyorsanız, bizimle çeşitli yöntemlerle iletişime geçebilirsiniz.

 

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Print
5 1 vote
Bu İçeriği Oyla
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Whatsapp'ı aç
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?