İrlanda Dil Eğitimi – Ekonomik Dil Okulları

  1. Anasayfa
  2. »
  3. Dil Okulu
  4. »
  5. İrlanda Dil Eğitimi – Ekonomik Dil Okulları

Ücretsiz Whatsapp Danışmanlık Hizmeti

İrlanda’da Dil Eğitimi Almak

İrlanda son yıllarda dil eğitimi konusunda öne çıkan ülkelerden birisi olmuştur. İrlanda’da resmi dil olarak İngilizce ve İrlandaca kullanılmaktadır. Bunun yanında farklı dillerde de kendini geliştirmeyi başarmış ve ülke genelinde birçok dil kullanılmaktadır. İrlanda bu çeşitliliği sayesinde dil eğitimi konusunda da öne çıkmıştır. Peki İrlanda Dil Eğitimi nasıldır? İrlanda’da dil eğitimi nasıl alınır?

 

İrlanda’da Dil Eğitimi

İrlanda dil eğitimi konusunda en gelişmiş ülkelerden birisidir. Bu noktada İrlanda’da birçok dil eğitim merkezi vardır. Dil konusunda öne çıkmasının sebeplerinden birisi de bu merkezlerdir. Bu merkezlerde iyi derece de dil öğretilmektedir. Başta İngilizce olmak üzere birçok dilin eğitimi verilmektedir. İrlanda’da eğitim bu anlamda çok gelişmiştir. Bu okullar yurt dışından da öğrenci kabul etmektedir. Tabi iki bunun için vize almanız gerekmektedir. İrlanda vize konusunda çok kolay veren bir ülke olmasa da çok zorlayan bir ülke de değildir. Gerçekten amacınızın dil eğitimi olduğunu gösterebilirseniz sorunsuz olarak vize alabilirsiniz. Bunun yanında eğitim ücretleri de gideceğiniz okula, kalacağınız yere ve benzer sebeplere göre değişiklik göstermektedir.

 

İrlanda’da Dil Okulları ve Ücretleri

Tabii ki İrlanda dil okulları ücretsiz değildir. Gidebileceğiniz birçok dil kursu vardır. Fakat bunlar değişik ücretler talep etmektedir. Bu merkezlerde eğitim yüz yüze yapıldığı için sadece eğitim ücreti değil kalacak yer, yiyecek yemek ve benzer ücretler de olacaktır. İrlanda’da eğitim almak için başvurabileceğiniz okullar ve ortalama ücretleri aşağıdaki gibidir. Bu ücretlere ekstra ücretler eklenebilir. Bununla birlikte konaklama giderleri, yiyecek giderleri ve buna benzer ekstra giderler de ücrete dahil değildir. Bunun yanında okullardan kaynak kitaplar veya ekstra materyaller istenebilir. Ücretlere bunlar da dahil değildir. Ücretler sadece İrlanda dil okulları tarafından talep edilen kurs ücretleridir.

  • CES Dublin Dil Okulu

İrlanda’da dil eğitimi konusunda karşımıza çıkan ilk okul CES Dublin dil okuludur. Bu okulda farklı İngilizce programları vardır. Bunların arasında IETLTS sınavına hazırlık kursu, yoğun İngilizce kursu ve genel İngilizce kursları bulunmaktadır. Kursa ve alacağınız süreye göre fiyatlar değişiklik göstermektedir. Bu okulda en az 2 hafta ders alınması zorunludur. En düşük ücret de genel İngilizce kursuna aittir. Genel İngilizce kursuna iki hafta gitme ücreti yaklaşık olarak 500 eurodur. En fazla gidilebilecek süre olan 36 hafta boyunca bu kursa giderseniz yaklaşık olarak 6000 euro eğitim ücreti çıkacaktır. En yüksek ücret ise yoğun İngilizce kursuna aittir ve 36 hafta için yaklaşık 7800 euro istenmektedir.

  • ICE Dublin

İrlanda dil okulları arasında en çok bilinen okullardan birisi de ICE Dublin olmaktadır. Bu okulda da farklı eğitim türleri bulunmaktadır. Bunların ikisi de genel İngilizce olarak adlandırılmaktadır. Fakat ders saati değişiklik göstermektedir. Düşük kurs için 3600 euro, yüksek kurs için ise yaklaşık 4400 euro ücret talep edilmektedir. İrlanda’da ki en uygun fiyatlı okullardan birisidir.

 

  • EC English Dublin

İrlanda’da eğitim alabileceğiniz bir diğer okul da EV English Dublin’dir. Bu okulda sıklıkla tercih edilenler arasında yer almaktadır. Bu okulda İş İngilizcesi eğitimi 30 ders sürmektedir ve ücreti 4400 eurodur. İkinci kurs yoğun İngilizce kursudur. Bu kurs gideceğiniz saate göre farklı ücret göstermektedir. Kursun tamamı yaklaşık olarak 10 bin euro tutmaktadır. Bunun dışında kursta yer alan bir diğer basamak da Genel İngilizcedir. Bu düzeyde de eğitim süresi size göre değişmekle birlikte tüm eğitim ortalama olarak 8500 Euro tutmaktadır.

 

 

İrlanda’daki Türk Ailesi Olarak , Siz Öğrencilerimize Profesyonel Vize Danışmanlığı Sağlıyoruz. İrlanda Dil Okulu Vize Danışmanlık Hizmetimiz Tamamen Ücretsizdir.

0 0 votes
Bu İçeriği Oyla
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments