Ielts Nedir ? İrlanda IELTS Hazırlık

Kategoriler

Ücretsiz Whatsapp Danışmanlık Hizmeti

IELTS NEDİR?

IELTS nedir sorusu genellikle yurtdışına gitmek isteyen kişiler tarafından sorulmaktadır. IELTS, dili İngilizce olan ülkelerde çalışmak ya da lisans, yüksek lisans eğitimi almak isteyenlerin İngilizce seviyelerini belirleyen uluslararası bir sınavdır. Bu sınav, birçok ülke için geçerliliğini korumaktadır. Sınav sonucunda yeterli olunduğu takdirde İrlanda, Yeni Zelanda gibi ülkelere eğitim ve iş başvurusu yapılabilir.

IELTS nedir ve kaç bölümden oluşur sorunuz için sınav, dört bölümden oluşmaktadır. Bunlar; reading (okuma), listening (dinleme), writing (yazma) ve speaking (konuşma) olarak ayrılmaktadır. IELTS sınav notunuz bu yapılan 4 aşama ile değerlenir. Yapılacak olan bu dört aşamanın da ayrı ayrı süreleri bulunmaktadır.  Toplam 2 saat 45 dakika sürer. Speaking, birkaç gün önce veya sonra yapılırken geri kalan 3 aşama aynı gün içinde yapılmaktadır.

İrlanda IELTS

İrlanda’da üniversite okumak, yüksek lisans, doktora yapmak veya sahip olduğu şirketler içinde çalışmak birçok kişinin hayalidir. Özellikle eğitim alanında İrlanda IELTS sınav puanı istemektedir. Bu yüzden İrlanda’da İelts hazırlık ile alakalı programlara katılarak bu sınavlara iyi bir şekilde hazırlanabilirsiniz. Öğrendiklerinizi kullanabileceğiniz bu programlarla en kısa sürede iyi bir sonuç elde edebilirsiniz.

IELTS sınavına girdiğiniz ve yeterli puanı aldığınız takdirde istediğiniz okula girebilme ihtimalinizi arttırırsınız. İrlanda’da yaşam hayalini üniversitede alacağı eğitimle garantilemek isteyenler bu sınavlar için hali hazırda var olan kurslara katılıp arttırabilirsiniz. İrlanda dil okulu sayesinde akademik İngilizce veya iş İngilizcesinin yanı sıra IELTS eğitimi alarak sınavdan yüksek puanlar almanızı sağlayabilirsiniz.

IELTS Kaç Yıl Geçerlidir?

IELTS, uluslararası kabul edilen İngilizce dil yeterlilik sınavı olarak Ielts nedir sorusuna cevap vermiştik. Bu sınava Türkiye’de İstanbul, Ankara, Antalya, Adana ve İzmir’de girebilir ve puanınızı bekleyebilirsiniz. İyi bir puan almanız sınava özel kurslarla daha da mümkün olacaktır. Özellikle İrlanda gibi okullarda eğitim almanız, sınav puanınızı oldukça yükseltecektir. IELTS sınavına girdikten 13 gün sonra sınav notunuzu öğrenebilirsiniz. Ayrıca sınav notunuzu 2 yıl boyunca IELTS sınavı kabul eden ülkelerin okulları, iş yerleri gibi alanlara başvuru yaparken kullanabilirsiniz.

 

Facebook
Twitter
WhatsApp
Print
5 1 vote
Bu İçeriği Oyla
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Whatsapp'ı aç
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?