İrlanda Kısa Dönem Öğrenci Vizesi 2023

Kategoriler

Ücretsiz Whatsapp Danışmanlık Hizmeti

İrlanda Kısa Dönem Öğrenci Vizesi

Ankara’da İrlanda Büyükelçiliği, İrlanda kısa dönem öğrenci vizesi başvurularını VFS Global aracılığıyla kabul etmektedir. VFS Global’in Ankara, İstanbul, İzmir ve Gaziantep merkezlerinde yapılan öğrenci vize başvuruları İrlanda Büyükelçiliği vize departmanında değerlendirilir. Sizde İrlanda’ya eğitim amacıyla gitmek istiyorsanız gerekli evrak ve ücretle başvuru yapmanız gerekmektedir.

Kısa Dönem Öğrenci Vizesi Süresi

İrlanda’da 3 ay İngilizce eğitimi görmek istiyorsanız doğru bir karar aldığınızı söyleyebiliriz. Öğrenciler için kısa dönem vizesi, İrlanda’da eğitim amacıyla en fazla 90 gün kalacak şekilde organize edilmektedir. İrlanda’da İngilizce eğitimini 3 ayda, İrlanda kısa dönem öğrenci vizesi ile tamamlamakiçin yapılması gerekenler çok kolaydır.

Bilmeniz gereken detaylardan biri, İrlanda’da Schengen vizesi veya yeşil pasaport geçerli değildir. Ancak İngiltere vizesine sahip olanlarİrlanda’yagidebilirler. İrlanda’da öğrenci olup çalışmak istiyorsanız,25 hafta ve üzeri öğrenci vizesine sahip olmanız gerekmektedir.

Kısa süreli öğrenci vizesi için online başvuru formunun doldurulması gerekmektedir. Bu formu doldururken dikkat edilmesi gereken nokta 4.sayfada verilen transaction numarasıdır. Bu numarayı saklamayı unutmayın. Çünkü transaction numarası ile danışmanınız online formunuzu kontrol ederek gerekli olan düzenlemeleri yapabilir.

Kısa Dönem Öğrenci Vizesi Ücreti

Tek girişli öğrenci vizesiİrlanda ülkesi için 60 Euro olarak belirlenmiştir. Bunun yanında çoklu giriş öğrenci vizesi 100 Euro’dur. Fakat çoklu giriş vizesi 2019 yılında kaldırılmıştır. Yani, İrlanda’ya ilk kez gidecekseniz, çoklu giriş vizesine başvursanız da tek girişli vize verilmektedir.

Çoklu giriş vizesi yaptırmak istiyorsanız İrlanda’da göçmenlik bürosundan gerekli başvuruları tamamlamanız lazımdır. Bu arada VFS Global’e İrlanda kısa dönem öğrenci vizesibaşvurusu yapmaya giderken, üzerinizde en az 85 Euro olması gerekmektedir. Ayrıca VFSGlobal’de demir para kabul edilmemektedir.3 Euro para üstünü Türk lirası olarak vermektedirler. Ödemeniz gereken servis ücreti de 22 Euro’dur.

Vize başvurunuz sonuçlandığında pasaportunuz kurye ile gönderilebilir. Bunun için VFSGlobal’e başvuru yaptığınızda bunu belirtmeniz gerekmektedir. Kurye hizmeti için 10 Euro’luk ücret ödemelisiniz.

Öğrenci Vizesi İçin Talep Edilen Evraklar

İrlanda öğrenci vizesi için aşağıdaki evraklar talep edilmektedir:

 • Vize başvuru formu doldurulmalıdır.
 • İngilizce kursuna kabul edildiğinize dair kabul belgeleriniz olmalıdır.
 • Kursun ücretini ödediğinize dair belgeniz dosyanızda yer almalıdır.
 • Güncel pasaportunuz ile varsa eski pasaportlarınız evraklar arasında olmalıdır.
 • İrlanda kısa dönem öğrenci vizesialınmasındaİrlanda’ya gitme sebebinizi anlattığınız, niyet mektubunu yazmalısınız.
 • 2 adet 3,5×4,5 cm ölçülerinde fotoğraflarınız olmalıdır.
 • Evraklar arasında kimlik fotokopiniz yer almalıdır.
 • Tüm aile bireylerinin olduğu vukuatlı nüfus kayıt örneğini eklemelisiniz.
 • E-devletten İngilizce sabıka kaydı çıkarılmalıdır.
 • Sağlık sigortası ibraz edilmelidir.
 • Sponsora ait evraklar dosyaya eklenmelidir.
 • Türkiye’de öğrenciyseniz öğrenci belgeniz ve not dökümünüz yer almalıdır
 • Mezunsanız diplomanızı dosyaya eklemelisiniz.

Kısa Dönem Öğrenci Vizesi Kaç Günde Sonuçlanır?

İrlanda vizesi için önemli bir şarttan bahsedelim. İrlanda’da bulunacağınız her hafta için sponsor hesapta 200 Euro bütçe yeterliliği gösteren bir miktar olmalıdır. İrlanda’daki dil eğitiminiz bittikten sonra Türkiye’ye dönmek zorunluluğunuzu gösteren bir belgeyi ibraz etmelisiniz. Örneğin, eğitiminizi dondurduğunuza dair belge, yeni bir işe kabul belgesi veya ücretsiz izin belgesi gibi bir kanıtınızın olması gerekmektedir.

Peki, başvurunuz ne zaman sonuçlanır? Bütün evraklarınızı tam ve doğru şekilde VFS Global’e teslim etmelisiniz. Başvuruyuyaptığınız gün ile evraklarınızınAnkara’ya teslim süresi hariç günleri hesaplamalısınız.İrlanda kısa dönem öğrenci vizesi başvurunuz bir aksilik yaşanmazsa 10 iş günü içerisinde sonuçlanacaktır. Başvurunuzu ne kadar erken yaparsanız, vize sonucunuz o kadar çabuk sonuçlanır. Sizdeİrlanda’ya gitmeden önce hazırlıklarınızı rahatlıkla yaparsınız. Öğrenci vizesine planladığınız seyahat tarihinden 3 ay öncesine kadar başvuru yapmalısınız.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Print
5 1 vote
Bu İçeriği Oyla
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Whatsapp'ı aç
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?