İrlanda’ya Çalışmak İçin Gitmek 2023

Kategoriler

Ücretsiz Whatsapp Danışmanlık Hizmeti

İrlanda, dil eğitimi ve iş imkanları açısından oldukça popüler bir destinasyondur. Özellikle son yıllarda, İrlanda’da çalışma imkanlarına ilişkin çıkarılan yasalar ile ülkede çalışma imkanları daha da artmıştır. İrlanda’da çalışmak ve yaşamak isteyen kişiler, öncelikle İrlanda’da çalışma izni almak zorundadır.

İrlanda’da Dil Eğitimi İle Çalışma İzni

İrlanda’da dil eğitimi alarak çalışma izni almak oldukça popüler bir seçenektir. İrlanda’da dil eğitimi alarak çalışma izni almak isteyen kişilerin öncelikle bir dil okuluna kayıt olması gerekmektedir. Dil okulu seçiminde, uluslararası geçerliliği olan ve İrlanda’da tanınan okulları tercih etmek önemlidir.

Dil okuluna kayıt yaptıran öğrenciler, haftada 20 saate kadar part-time çalışma iznine sahip olabilirler. Ayrıca dil okulunda en az 25 hafta eğitim alan öğrenciler, 8 ay boyunca çalışma izni alabilirler. Bu sayede, İrlanda’da hem eğitim alarak hem de çalışarak tecrübe edinebilir ve gelir elde edebilirler.

İrlanda’da Part Time Çalışmak

İrlanda’da dil eğitimi almayanlar da part-time çalışma iznine başvurabilirler. Bu izin sayesinde, haftada en fazla 20 saat çalışarak para kazanabilirler. Part-time çalışma izni, öğrencilere olduğu gibi turistlere de verilir.

Part-time çalışma izni almak için öncelikle İrlanda’da bulunan İş İdaresi ofisine başvurmak gerekir. Başvuru sonrasında, belirli bir ücret ödemesi gerekebilir. İş İdaresi, çalışma izni başvurularını inceleyerek uygun olanları onaylar. Onaylanan çalışma izinleri, en fazla 20 saatlik part-time çalışma hakkı verir.

Facebook
Twitter
WhatsApp
Print
5 1 vote
Bu İçeriği Oyla
Subscribe
Bildir
guest
0 Yorum
Inline Feedbacks
View all comments
Whatsapp'ı aç
Canlı Destek
Merhaba,
Nasıl yardımcı olabiliriz?